Warsztaty czekolady

info

LICZBA OS.

RODZAJ

CZAS

OPIS

Warsztaty Czekolady

Uwielbiają ją wszyscy – mali i duzi. Dla wielu jest nieodłączną pozycją w słodkim menu. Czekolada to przysmak, który pierwotnie pojawił się trzy tysiące lat temu. I mimo że, jego smak znacznie odbiegał od tego, którym delektujemy się dzisiaj  – miał równie wielu zwolenników.

Czekolada w starożytności stanowiła „napój bogów”, jej smak znali tylko najbogatsi.  

W trakcie swoich morskich przepraw, Krzysztof Kolumb odkrywał tereny, nieznane wcześniej Europejczykom. Były to podróże nie tylko terytorialne, ale i kulturowe. Żeglarz jako pierwszy mieszkaniec Europy skosztował wykwintnej czekolady. Jego ocena nie była łaskawa. Smak napoju go nie zachwycił, gdyż był gorzki i pikantny. Zdecydowanie bardziej przychylni byli mu Hiszpanie. Ziarna kakaowca dotarły do tego europejskiego kraju w XVI wieku, za sprawą konkwistadora Hernána Cortésa.

Hiszpanie nadali czekoladzie nowy smak! Stworzyli nieznane wcześniej połączenie, wzbogacając napój o cukier i wanilie. Czekolada do picia w takiej formie szybko stała się ich narodowym przysmakiem. 

Koniec wieku XIX był momentem przełomowym w historii czekolady, bo pojawiła się ona wtedy w nieznanej postaci – tabliczce. Szwajcar Rudolf Lindt w 1879r., łącząc składniki, stworzył kompozycję o gładkiej konsystencji. Wyroby czekoladowe przestały być produktem tylko i wyłącznie dla elity, stały się bardziej dostępne, szybko zyskując popularność.

Dzisiaj, sklepowe półki przepełnione są różnorodnymi produktami czekoladowymi – batonikami, ciastkami, cukierkami oraz tradycyjnymi tabliczkami. Obojętne przejście obok nich to dla wielu duże wyzwanie, podobnie jak zakończenie jedzenia czekolady na jednej kostce. Do pełnego uśmiechu – potrzeba ich znacznie więcej!

Warsztaty czekolady są doskonałą propozycją zabawy w ramach integracji pracowników.

To nie tylko snuta smakiem opowieść o historii czekolady i działająca na zmysły prezentacja na ekranie, obrazująca proces powstawania tego słodkiego przysmaku – od plantacji do tabliczki.

To także wyjątkowa okazja, by na chwilę wcielić się w rolę cukiernika.

Podczas warsztatów będziesz projektować, modelować i smakować.

Podróż historyczna i własnoręczne tworzenie tabliczki czekolady to jednak nie wszystko co czeka Cię w ramach warsztatów.

Będziesz tworzyć ciekawe kompozycje, bawić się formami, składać czekoladowe formy 3D i produkować czekoladowe praliny.